Wyjazdy na narty do Mayrhofen - Zillertal

Mayrhofen, Zillertal - podstawowe informacje:


narty austria mayrhofen

Region Zillertal słynie jako raj dla narciarzy, a za jego stolicę uznaje się Mayrhofen. Jeśli marzy Wam się wyjazd na narty, zdecydowanie warto się tu wybrać! Tutejsza kultura, tradycyjna kuchnia i gościnność dodatkowo umilą pobyt…

Mayrhofenaustriacki kurort narciarski malowniczo położony w samym sercu Tyrolu i doliny Zillertal. Austria obfituje w miasteczka otoczone pełnymi majestatu Alpami – panują tu wymarzone warunki dla miłośników białego szaleństwa, dlatego też uznawane jest za narciarską stolicę Austrii.

Uroda tyrolskiej zabudowy miasteczka, imponujące szczyty górskie oraz królujący nad nimi masyw lodowca Hintertux wywołują w odwiedzających niezwykłe uczucia. Roztaczające się stąd widoki zapierają dech w piersiach, jednak główną atrakcją regionu są tu idealne warunki narciarskie.

Trasy narciarskie w Mayrhofen i regionie Zillertal

Dolina Zillertal w Austrii to ponad 500 km tras narciarskich oraz prawie 180 kolejek górskich i wyciągów! To nie tylko narciarska stolica tego alpejskiego kraju, ale także bez wątpienia jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie. Do naszej dyspozycji są trasy o różnym stopniu trudności – zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących, w tym łatwe stoki przygotowane z myślą o dzieciach. Nie brakuje również tras dla narciarzy biegowych.

Ostatnio rosnącą popularnością cieszy się także skitouring – świetna alternatywa dla miłośników pieszych wędrówek. Przypadnie do gustu również tym, którym znudziła się zwykła jazda na nartach. W dolinie znajduje się wiele wypożyczalni ze sprzętem do tej formy narciarstwa. Nasi przewodnicy wskażą ciekawe trasy, a instruktorzy zaopiekują się w tym czasie Waszymi pociechami.

W dolinie Zillertal znajdują się również tor saneczkowy oraz dwa aquaparki – świetne atrakcje na popołudnie.

Jazda na przygotowanych trasach narciarskich w regionie Zillertall może jednak znudzić się tym, którzy żyją adrenaliną – można spróbować swoich sił we freestyle’u i poszaleć w największym w Austrii snowparku. Vans Penken Park – znajduje się w najbliższym od naszych apartamentów ośrodku Penken, lecz w każdej z okolicznych stacji narciarskich znajdziecie funparki lub snowpark, w których będą mogły poszaleć nie tylko dzieci, ale i dorośli. A dla mniej odważnych będą… atrakcyjnym widowiskiem, ponieważ lokalni freestylerzy codziennie ćwiczą tricki typu frontflip, backflip, obroty i wiele innych. Robią wrażenie!

Warto wiedzieć, że Zillertaler SuperSkiPass obejmuje wszystkie ośrodki w dolinie Zillertal, w tym lodowiec Hintertux. Będziecie mogli przejechać wszystkie trasy Zillertalu, chociaż wątpimy, aby udało Wam się w tydzień. Może jednak zagwarantować, że na pewno nie będziecie się nudzić. Ponadto skipass jest jednocześnie biletem na lokalne skibusy oraz kolej miejską.

Dodatkowe atrakcje w austriackim regionie Zillertal

Można wsiąść w Zillertalbahn i wybrać się na wspaniałą przejażdżkę kolejką parową wzdłuż urokliwej doliny. Wieczory można z kolei spędzić w jednym z licznych barów z lokalną muzyką.

Zapraszamy do Mayrhofen leżącego w regionie Zillertal. Austria to istny raj dla narciarzy!

Aby dowiedzieć się więcej o Austriackim Zillertal zapraszamy na:

tyrol